Başka bir siteden almış olduğunuz domaini Garanti Server’a transfer etmek için şu adımları izlemelisiniz.

  1. Domaini almış olduğunuz firmadan “Transfer Kodu”nu öğreniniz. Eğer online olarak transfer kodu sağlanmıyorsa, firma ile iletişim kurarak transfer kodunu temin ediniz.
  2. Domainin transfere uygun olup olmadığını,  “garantiserver.com” formatında yazarak site üzerinden sorgulayınız.
  3. Sorgulama sonucunda;
    – Domain transfere uygun ise “Transfer Kodu” istenen alana, transfer kodunu girerek domaini sepetinize ekleyiniz ve satın alma işlemlerini tamamlayınız.
    – Eğer domain transfere uygun değilse bunun birden çok nedeni olabilir. Bunlardan bir tanesi, domainin transfer kilidi etkin olması olabilir. Bunu öğrenmek için domainin whois bilgisine erişiniz ve burada durum bilgisi (status) “clientTransferProhibited” şeklinde ise transfere karşı koruma altındadır. Bu durumda yine domaini aldığınız firmadan kilidi açtırmalısınız. Bir diğer neden domaini mevcut tescil ettiğiniz firma ile transfer etmek istediğiniz firma aynı registrar otoritesini kullanması olabilir. Bu durumda transfer mümkün olmaz ancak domain taşıma işlemi yapılabilir. Bu işlemi domaini tescillediğiniz firmadan talep edebillirsiniz.
  4. Domainin transfere uygun olması ve siparişi tamamlamanız halinde transfer işlemi başlayacaktır. Domain whois sorgusunda görünen yönetici e-mail adresine onay maili gelecektir.
  5. Gelen maili onayladıktan sonra 1 hafta kadar bir süre içerisinde transfer işlemi tamamlanır.